Soutěž pro mladé umělce

700. narozeniny – to už chce pořádnou oslavu! Spolu s Městskou částí Praha 2 vyhlašujeme soutěž pro šikovné spisovatele a umělce od 4. do 9. třídy.

„To bylo tenkrát, když měl Karel IV. narozeniny…“

  • Možná se konal turnaj? Oslava s hostinou a tancem?
  • Možná dostal nějaký zvláštní dar?
  • Zažil dobrodružství? Romantiku? Nebo něco vtipného?
  • Možná se stalo něco, co žádný historik netuší?

Co se asi mohlo stát, když měl Karel IV. narozeniny?

Pokud chodíš do 4., 5. nebo 6. třídy, odpověz nám na tuto otázku kresbou, malbou nebo jakoukoliv jinou výtvarnou technikou. Určitě máš vlastní fantazie na rozdávání, proto jediné další pravidlo je, aby tvůj výtvor nebyl větší než 1 metr.

Jsi-li ze 7., 8. nebo 9. třídy (nebo ze sekundy, tercie nebo kvarty na gymplu), napiš nám o tom příběh. Můžeš použít jakýkoliv žánr chceš – povídku, ale klidně i veršovaný epos! Můžeš použít detektivní zápletku, můžeš za ním poslat někoho v čase, nebo se naopak můžeš pokusit co nejpřesněji vyzkoumat, jak se v té době slavily významné události… Doporučujeme psát na počítači a maximální délka je 20 stran. Pro výhru ale není nejdůležitější délka, ale dobrý nápad a pěkné zajímavé provedení.
Hledáš-li inspiraci, zkus si přečíst třeba knížku paní Veroniky Válkové ze série Dobrodružné výpravy do minulosti (Kouzelný atlas putování časem).

Všechny výtvory musejí do naší knihovny dorazit do 25. dubna. Porota je posoudí a z každé kategorie vybere ty nejlepší na stupně vítězů, které pozveme na velké veřejné vyhlašování výsledků a předávání cen na open-air akci „Všechno nejlepší, Karle IV.!“.

ZDE najdeš přihlášku, kterou je potřeba doručit do knihovny spolu se soutěžním dílem.
ZDE najdeš kompletní znění pravidel.

Hodně štěstí všem!

 

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.