ROBERT WUDY: KŘEST BÁSNICKÉ SBÍRKY 15.11.2018

Robert Wudy: Nové pověsti

Ve čtvrtek 15. listopadu od 19.00 v Knihovně na Vinohradech proběhne křest básnické sbírky Nové pověsti od Roberta Wudyho, našeho kolegy. Sbírku vydává Nakladatelství Pavel Mervart a křtít ji bude básník Milan Ohnisko, držitel ceny Magnesia Litera.

Nové pověsti pracují s existujícími mýty minulosti a mísí je s mýty novými. Vše se děje v jedné rovině, sahající od východu civilizace až k blízké západní budoucnosti. Účastní se i skutečné, záměrně mytizované osobnosti historie. Sbírka oslavuje mýtus jako proces, který je všudypřítomný, a jejím cílem je uchopení současnosti. Oddíly sbírky se jmenují Ikaros Fénix (mýtus o lidském mozku), Praha (mýtus o městě), Melandor a Malfiora (mýtus o lidské přitažlivosti), Žrout mateřských znamínek (mýtus o dvou zlech: přírodním a lidském) a Věčný prenatál – Nástin konce v osmi kruzích (mýtus apokalyptický). Závěr sbírky obsahuje jako ústrojnou součást poznámky. Knihu ilustrovala výtvarnice Jana Štěpánová.

Robert Wudy se narodil 13. dubna 1977 v Praze v rodině s irskými, německými a ruskými předky, je pravnukem Karla Bohumila Hájka – prvního ředitele pražského Městského sirotčince. Publikoval v Tvaru, Hostu, Babylonu a dalších literárních časopisech. Kromě poezie se věnuje též tvorbě bajek. Žije v Praze.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.