Novinky dětského oddělení

Jaké nové knížky přibyly v oddělení pro děti? Tyto a spoustu dalších.

Pod obrázky se skrývají odkazy do našeho katalogu. Pokud není knížka zrovna půjčená, rychle si pro ni přijďte!

Iva Procházková: Uzly a pomeranče

Nic pro malé děti. Tento příběh je určen pro starší čtenáře, kluky a holky od 13 let. Darek by rád měl normální rodinu, ale bohužel po smrti jeho maminky se mu celý život obrátil vzhůru nohama. Tatínek přišel o práci a díky příležitostným pracem nemá na své děti čas. Díky tomu, že se musel začít starat i o svou mladší sestru Emu, začal Darek rychle dospívat. Po čase s tatínkem začali chovat koně a Dareka začalo bavit se o ně starat mezitím zažívá také svou první lásku. Darek je statečný a odvážný chlapec a o napětí není v knize nouze.

Beatrix Gurian: Pekelný flirt

Tony se zamiluje do kluka, pro kterého by udělala všechno na světě. Boužel tato zkouška lásky nedopadne dobře a Tony se dostane za hranice svých sil. Valle ale skrývá další temná tajemství, která ohrožují na životě nejen Tony. Pekelný flirt rozhodně není obyčejný dívčí román. Obyčejné dívky si totiž nezahrávají s ohněm.

 

 

Zuzana Samková: Simba, dítě Afriky

Příběh zvědavého lvíčete Simby a jeho kamarádů je propojený z nádhernými barevnými fotkami zvířat z Africké Keni a Tanzanie. Simba putuje za lví smečkou a při tom poznává spoustu zvířecích kamarádů. Knížka určitě zaujme všechny holky a kluky, kteří mají rádi divokou přírodu.

 

Cornella Funkeová: Inkoustová smrt (3. díl trilogie)

Konečně vyšel i třetí, poslední díl fantasy příběhu Inkoustový svět. Je stejně napínavý jako předchozí dva díly – Inkoustové srdce a Inkoustová krev. V závěrečném díle se vyhrocují konflikty nejen mezi Meggie a jejími rodiči o tom, zda zůstat ve světě knih, nebo se vrátit do reality, ale i mezi tvůrcem Inkoustového světa Fonoglionem a Orfeem, básníkem a předčitatelem. Mo, Megiin otec, se postará o to, aby krutý kníže Zmijohlav pomalu umřel. Co z toho vyplyne a jak celý příběh skončí se už můžete dočíst sami.

 

WoOdWard John: WOW! Země

Barevný obal a výrazné písmo upoutá každého už z dálky. Kniha pak dál skrývá spoustu zajímavých informací a obrovských barevných fotografií o horninách, vodě a počasí a dalších činostech na planetě Zemi. Kniha je určena pro mladé a zvídavé čtenáře.

 

 

Ingrid Anderssonová: Moje první knížka o kočkách

Kniha odhaluje úžasný svět koček. Všechny poznatky o životě koček nejsou psány ani nudným, ani nesrozumitelným způsobem. Vtipné kreslené obrázky čtenáře pobaví ještě více. Přidané fotografie čtenáři přiblíží různé rasy koček. Zkusme si poznat, jaké jsou první dny kočky – například Micky v nové domácnosti.

 

 

Deborah Gray: Kniha kouzel, zaříkadel a čar pro moderní dívky

Máte problémy s láskou nebo vám schází v životě štěstí? V této knize najdete malá kouzla, která právě potřebujete. Za pomoci kouzelných předmětů a magických formulek bude každá dívka hvězdou ve třídě, v partě i před klukama.

 

 

Adam Blade: Beast Quest 1 a 2

Šest netvorů ohrožuje mírumilovnou Avantii. Chcete vědět, jestli se najde hrdina, který tuto zemi zachrání? Přečtěte si zatím první dva díly nové šestidálné fantasy série, kde v každé knize Avantii ohrožuje jiný zdivočelý netvor. Ferno, Ohnivý pták, je první z příšer. V druhém díle zaútočí Sepron, mořský plaz. Je Tom, obyčejný vesnický kluk, tím, kdo tuto kouzelnou zemi zachrání? Tato nová fantasy je určená pro malé čtenáře a může být jejich prvním seznámením s fantasy světem.

Tracey Turnerová: Proč čurat na žahnutí od medůzy

Taky vám už rodiče říkali, že když budete jíst mrkev, uvidíte lépe? Odhalíme vám, zda to je pravda. A prozradímei další šílené ne?-pravdy o různých věcech. Kniha je určena pro všechny, kteří chtějí vědět, jak to doopravdy je, a nechtějí se spolehnout jen na to, co jim okolí říká.

 

 

Co všechno kluci/holky umí

Tyto dvě zajímavé knihy malým klukům a holkám poradí, jak si vyrobit třeba náhrdelník pro princezny nebo helmici pro rytíře. Chcete nakreslit opravdovou mapu pokladů a vyrobit si pirátský poklad? To a další nápady pro kluky najdete v knize Co všechno kluci umí. Holky, které si chtějí udělat kouzelnou hůlku a vyrobit dárek nejen pro maminku, zaujme kniha Co všechno holky umí.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.