Novinky 26. září

Opět do našeho fondu přibyla dávka novinek. Malá ukázka z nich:

Napřed něco z beletrie…

Tom Knox : Kainovo znamení

David Martinéz zdědí 2 milióny dolarů. Musí se však vydat do Španělska po stopách svých tragicky zemřelých rodičů. V zemi, kde řádí baskičtí teroristé, mu však začne jít o holé přežití. Navíc se objevují podivné souvislosti mezi smrtí Davidových rodičů a existencí Cagotů, národu vyděděnců, kteří se stali oběťmi pokusů Hitlerových genetických inženýrů.

 

 

Jonathan Allen : Pražská noc

Dva vášniví sběratelé starožitností nedbali varování starého rabína a použili magickou formuli ze staré knihy. V rudolfinské Praze poznávají slavné umělecké sbírky a také osud císaře Rudolfa II. Prolíná se budoucnost, minulost i přítomnost.

Michael Cunningham : Za soumraku

Manželství Rebeccy, editorky nezávislého časopisu, a galeristy Petera funguje jako každé jiné, dokud se Peter nezamiluje do svého švagra, flákače a narkomana Ethana. Jak to všechno sdělit a vysvětlit Rebecce? Nejnovější dílo autora legendárních „Hodin“.

Shannon Drake : Pirátská nevěsta

Nikdo netuší, že se pod pirátským šatem Zrzavého Roberta skrývá žena, jejímž cílem je pomstít se svému úhlavnímu nepříteli Colmovi. Její loď však ztroskotá v bouři. Na pustém ostrově se sblíží se svým zajatcem lordem Haggertym a společně se pak brání Colmovým žoldákům, kteří se na ostrově nečekaně objeví.

Jiří Kučera : Bílí Baroni

Humoristická kniha z prostředí vojenských lékařů. Autor v ní líčí vzpomínky na studia medicíny na vojenské škole, střety s vojáky z povolání i absurditu doby, i na to, jak se s humorem a nadhledem se všemi situacemi vyrovnal.

A také knihy naučné a životopisné…

Anna Strunecká : Doba jedová

Kniha nabízí přístupnou a srozumitelnou formou informace o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích. Pozornost je věnována i rizikům očkování. Na tuto příručku však neexistují jednotné názory z řad odborné veřejnosti.

 

Karel Kaplan : Alexej Čepička: dobová dramata komunistické moci

Kniha renomovaného historika přináší řadu nových informací o jednom z nejobávanějších politiků Alexeji Čepičkovi, bývalém ministrovi obrany. S jeho jménem je spojováno zřízení Pomocných technických praporů, perzekuce církví a vykonstruované politické procesy. Do jaké míry Čepičkovi pomohl k vzestupu příbuzenský vztah s Gottwaldem a jaké byly okolnosti jeho stejně strmého pádu?

Jiří Bílek : Kyselá těšínská jablíčka – Československo-polské konflikty o Těšínsko 1919, 1938, 1945

Historie sporů i bojů o bývalé území Těšínského knížectví. Zájem o navrácení této oblasti Polsku se stal jednou z konstant polské zahraniční politiky. Dočtete se, kdy byly konečně a definitivně vyřešeny hraniční otázky.

Michaela Košťálová : Růžena Šlemrová – Pikantní dáma

Výrazná herečka zejména meziválečné a válečné éry českého filmu vyznačující se charakteristickým projevem a vrozenou elegancí – jí je věnována útlá knížka obsahující také ucelenou filmografii.

Michaela Košťálová : Tragický osud spisovatelky Simony Monyové

Portrét nedávno tragicky zemřelé spisovatelky Simony Monyové, známé a úspěšné autorky knih pro ženy, jejichž světu dobře rozuměla.

 

 

Jan Vladislav : Nebylo těžké říci ne

Kniha vznikla přepisem pořadu z rozhlasového vzpomínkového cyklu Osudy. Dostává se nám tak do ruky panoramatický obraz života básníka, esejisty a překladatele, a také statečného člověka.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.