Novinky 22. září

Mezi novinkami, které jsme přidali do našeho fondu, najdete kupříkladu tyto knížky.

Kliknete-li na obrázek knihy, zjistíte, zda je kniha právě dostupná či vypůjčená. Vypůjčené knihy si můžete také online rezervovat.

Stephen Clarke : Tak pravil hlemýžď

Jak úspěšně přežít v zemi plné nástrah, kde jazyk místních obyvatel a někdy i jejich úmysly mohou být až záludné ? Humoristická kniha od autora již dříve vydané úspěšné série „Merde“.

Taj-ťün Hejzlarová : Na Řece

Autobiografický román odehrávající se na přelomu 30. a 40. let v Číně. Hlavní hrdinkou a vypravěčkou je pětiletá dívenka, která se s matkou a sestrami probíjí územím okupovaným japonskou armádou po Dlouhé řece směrem na západ. Jde o magickou románovou kroniku na pozadí u nás málo známých historických událostí, pod jejichž vlivem se vytrácejí dávné tradice. Kniha v letošním roce získala literární cenu vydavatelství Knižní klub.

Irena Obermanová : Tajná kniha

Nová kniha Ireny Obermannové je přijímána velmi rozporuplně. Obsahuje nebo neobsahuje autobiografické prvky, jak bývá u této autorky zvykem? Jde skutečně o románek s Václavem Havlem, nebo je to fikce? V každém případě se titul bude jistě dobře prodávat…

Ricarda Jordan : Ranhojička

Historický román odehrávající se v německém městě Mohuči ve 14. století. Osiřelá dívka Lucie vyrůstá v majetné rodině. Je zasvěcena do tajů arabské medicíny. V době morové epidemie zřídí „morový dům“, v němž pečuje jako ranhojička společně s lékařem o nemocné. Osud je však rozdělí, Lucie musí prchnout z města. Setkají se ještě?

Joanna Kavenna : Ostuda ostudná

Tragikomický román mapující pád úspěšné, moderní ženy do izolace a osamění. Pětatřicetiletá Rosa má zdánlivě všechno – práci, vztah, přátele, lásku rodiny. Po smrti matky se však vydává hledat odpověď na otázku „Proč žít?“ a volí společenský exil.

Sam Eastland : Oko rudého cara

Inspektor Pekkala je postaven před těžký úkol: má vypátrat skutečného vraha carské rodiny a najít carův poklad. Proto je na Stalinův rozkaz dočasně propuštěn z gulagu (kam byl předtím na Stalinův rozkaz uvržen). Pokud uspěje, získá svobodu. V opačném případě ho čeká smrt. Autor nahlíží do temných dob bolševické hrůzovlády a zkoumá, do jaké míry člověk dokáže odolat jejím mechanismům.

 

Sue Townsend : Adrian Mole – léta prostoty

Další díl z oblíbené humoristické série o Adrianu Moleovi. Nyní již téměř čtyřicetiletý Adrian řeší problémy finanční, bytové a pomalu i zdravotní a doufá, že ho může zachránit jedině jeho stará láska Pandora.

Radůza : Čáp nejni kondor

Autobiografické povídky o dětství prožívaném koncem 70. let 20.století. Čtyřletá holčička vypráví historky rodinné i vesnické. Radůza citlivě vykresluje literární obraz svých prarodičů i svět dospělých viděný očima dítěte.

Maeve Binchy : Šarlatové pírko

Cathy a Tom, spolužáci z kuchařské školy, chtějí vybudovat výjimečnou cateringovou společnost Šarlatové pírko. Dají v sázku vše, co umí a mají rádi. Dokáží vyřešit a překonat nenadálé problémy? Dostaví se očekávaný úspěch?

Yannick Haenel : Tajný posel Jan Karski

Neotřele zbeletrizovaný životopis muže, který se pokusil zastavit holocaust. Skutečný příběh kurýra polského odboje, který měl jediný úkol: proniknout do varšavského ghetta a podat svědectví o tom, co se tam děje, a tak varovat svět.

Adolf Forman : Léto mládí

Vyprávění o cestě autora a jeho přátel západní Evropou na počátku 90. let 20.století. Nevinné toulky je časem zavedly mezi lidi na okraji společnosti – bezdomovce, punkery, hippies – do světa squatů a drog. Autor sám se pak vydal na půlroční putování po Asii, jež mělo až magický nádech a zásadně ovlivnilo jeho náhled na život.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.