Kalný Kravál v Knihovně na Vinohradech

Vladimír Kalný a Teodor Kravál v Knihovně na Vinohradechautorský večer dvojice loketských multižánrových literátů. V pondělí 15.11.2021 od 19:00.

Vladimír Kalný
(1974)
spisovatel, herec a v 90. letech producent počítačových her, v současnosti člen projektů HELLBOGEN (s Teodorem Kraválem a Vítězslavem Adamcem; autorská pásma dekadentní literatury a černého humoru) a ROZTODIVNÍ (s Michaelou Kováčovou a Jindřichem Morávkem; poesie, humor a písně) a RRRR (s Petrou Richter Kohutovou; interpretace děl soudobých klasiků hororu a sci-fi). Hraje v divadelní hře Teodora Kravála V Kadani je krásně (2019, Divadelní studio D3 Karlovy Vary). Pracuje jako knihovník a kurátor Expozice umělecké knižní vazby v Městské knihovně Loket.

Teodor Kravál
(1991)
básník, performer, muzikant a dramatik. V rámci působení v umělecké skupině Pohrabáč vydal vlastním nákladem sbírku Přehnaných nadějí 43 (2016), na níž následovala sbírka Pavilon Balast (H_aluze, 2017). Publikoval také v Hostu, Tvaru, Welesu, Artiklu, Partonymě aj. Karlovarské Divadelní studio D3 od ledna 2019 uvádí jeho hru V Kadani je krásně. Pořádá putovní festival autorského čtení Samý Kecy, hraje na kytaru v obskurní sudetské kapele Nová Bába a je spoluautorem série autorských výstupů černého humoru a bizarní literatury Hellbogen. Je dvojnásobným vítězem Literární ceny Vladimíra Vokolka a v roce 2019 byl finalistou Mistrovství ČR ve Slam poetry. Žije v Krušných horách, živí se jako pedagog, performer a montér.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.