Březen, měsíc čtenářů – akce pro dospělé

Jako každý rok se Knihovna na Vinohradech připojuje k celostátní akci Březen měsíc čtenářů, letos s mottem:
S námi jen all inclusive!   

Každá středa v březnu 18:00-20:00:   Knihovna všemi smysly

V tomto večerním čase budou otevřené dveře knihovny pro všechny, kteří si nestíhají vypůjčit nebo vrátit knihy v rámci běžné otevírací doby, a zároveň pro ty, kteří chtějí v knihovně zažít něco navíc. Prodloužená otevírací doba uspokojí vedle zraku i ostatní čtenářské smysly.

6. 3. Chuť – Knihovnice si vyzkouší roli hostesek a kromě občerstvení ducha budou tentokrát nabízet čtenářům také například víno, džus, jednohubky a zákusky.

13. 3. Hmat – Čtenáři si mohou přinést několik svých vlastních knih, na kterých jim nejvíc záleží a chtěli by jim poskytnout ochranu navíc. Budou jim obaleny do speciální knihovnické folie. Kdo bude mít zájem, může se techniku balení knih na místě naučit.

20. 3. Čich – Celá knihovna bude pro nabuzení dobré nálady provoněná nejrůznějšími vonnými svíčkami a květinami.

27. 3. Sluch – Atmosféru knihovny doplní živá hudba. Čtenáři se mohou zastavit a zaposlouchat do písní za doprovodu kytary v podání zpěvačky Martiny Fišerové, která se na pražské hudební scéně pohybuje již delší dobu. Mohli jsme ji slyšet třeba jako stálého hosta s kapelami Impuls, Laco Deczi & Celula New York, Jan Kořínek and Groove, Rajnošek Band nebo v jejích autorských projektech (Seven Days). Několik let zpívala jako vokalistka s kapelou Leaders! Kamila Střihavky a autorsky i interpretačně se podílela na kritikou ceněné desce Jaryna Janka s názvem Ty Lidi. Nedávno vydala CD „Clearing Fields“, které spontánně vzniklo díky spolupráci s newyorským pianistou a varhaníkem Brianem Charettem. (http://martinafiserova.cz)

 

Celý měsíc:   Splněná přání

Na připravené lístky v půjčovně nám čtenáři mohou psát, jaká kniha jim v knihovně chybí. Pokud to bude v našich silách, zakoupíme ji do knihovního fondu. V ostatních případech zjistíme, z jakého důvodu není možné požadovaný titul obstarat. Na nástěnce posléze uveřejníme seznam nově pořízených knih a informace, zda je některý titul rozebraný, plánuje se dotisk nebo není dostupný ani v antikvariátech atd.

Každé úterý 10:00-12:00:   Věčný začátečník u počítače

Tradiční informační lekce na počítači je určena především seniorům. Podle individuálních požadavků se knihovnice budou věnovat jednotlivým zájemcům a pokusí se je naučit základy práce s internetem, on-line katalogem, textovým editorem apod.

 

 

 

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.