Březen, měsíc čtenářů – akce pro děti

V březnu stihnem kromě čtení soutěže i vyrábění. 
Oddělení pro děti chystá na každý týden jinou zábavu pro bystré hlavy a šikovné ruce.

Chceš se stát pilotem nebo konstruktérem stíhaček? Sbíráš falešné šesťáky a nevíš, kam s nimi? Chceš umět obalit svoji nejmilejší knížku jako správný knihovník? Dokážeš vyrobit svitek psaný skutečným inkoustem a krásně ilustrovaný? Stačí si vybrat správný týden a přijít!

 

Od 4. března LETECKÉ ZÁVODY!

Zamilovaly jsme se do letadel všeho druhu. Postavily jsme pro vás 15 ukázkových modelů těch nejzvláštnějších vlaštovek. Co třeba vlaštovka, která se vám vrátí jako bumerang? Papírové rogalo, bojový bombardér nebo blíženci – dvě stíhačky v jedné? A co taková klingonská loď z papíru? A chcete, abychom je naučily stavět i vás?

Postavily jsme taky celou letku soutěžních letadel. Stíhačky, bombardéry, kluzáky. Soutěžíme v hodu do dálky, hodu na přesnost, akrobatickém letu, parkování do hangáru a pádech na podivná místa (zatím vede jedna z knihovnic, které kluzák přistál na lustru).

Origami letadla stále „letí“, takže jsme letecký týden prodloužily na letecký měsíc!

 

Od 11. března JAK (S)BALIT KNIHU

Má tvoje knížka ušmudlaný obal, oslí ouška a takový rozměr, že se nevejde do žádného normálního obalu? Přines ji. Obalíme ti ji po knihovnicku a naučíme tě to. Už nebudeš muset mít sešity a učebnice v nudných obalech, když si vyrobíš své vlastní třeba z pěkných balicích papírů!

 

Od 18. března ZÁLOŽKY A VÁČKY

Boj o falešné šesťáky se přiostřuje. Někteří čtenáři jich už mají tolik, že nevědí, kam s nimi. Celý týden proto budeme šít pirátské váčky na zlaté mince.

Ti menší, kteří ještě mince nedostávají, si budou zase moci nakreslit vlastní originální záložku. I s provázkem!

 

Od 25. března JAKO STAŘÍ PÍSAŘI

Starý papír, husí brky, inkoust, okrasné písmo a nádherně zdobená iniciála (to je první písmenko na stránce). To je recept na prastaré svitky, obsahující kousky historie nebo třeba staré proroctví a legendy k pokladům. Vyzkoušej si, jestli je složité je vyrobit. Měli to staří písaři lehké? Dokážeš to taky?

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.