Autorský večer poezie

V pondělí 14. června 2021 vystoupí v hlavním sále Knihovny na Vinohradech na autorském čtení básníci Milan Ohnisko a Karel Škrabal, začátek v 19 hodin, vstup volný, za dodržení aktuálních protiepidemických opatření, těšíme se na vaši účast.

Milan Ohnisko (1965) je básník, redaktor a kulturní publicista. Za minulého režimu pracoval v pomocných profesích, působil v disentu, podepsal Chartu 77. V nových poměrech se etabloval jako nakladatelský a časopisecký redaktor. V současnosti je zástupcem šéfredaktora literárního obtýdeníku Tvar. Napsal řadu básnických knih, za sbírku Světlo v ráně (Druhé město, 2016) obdržel cenu Magnesia Litera za poezii. Jeho dosud poslední sbírkou je Starej pop (Druhé město, 2021). Je také autorem knižního rozhovoru s hudebníkem Davidem Kollerem Who The Fuck Is David Koller? (Druhé město, 2017) a moderátorkou Danielou Drtinovou Jako bych žila dva životy (Druhé město, 2020). Žije v Praze.

Karel Škrabal (1969) vydal sedm básnických sbírek, ta první se jmenuje Zapalte Prahu (Větrné mlýny), ta předposlední Kavčí hory (Druhé město). Právě mu vychází v nakladatelství Větrné mlýny sbírka Nikoho nečekám. Zakládající člen sdružení Vítrholc. Provozovatel a editor webu Nedělní chvilka poezie.CZ. Živí se jako novinář.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.