10x z detektivek

Namátkou pro Vás vybíráme desítku titulů, které si můžete půjčit v naší knihovně. Detektivky jsou u nás nejžádanějším žánrem, proto s výběrem začínáme právě u nich.

Kliknete-li na obrázek knihy, zjistíte, zda je kniha právě dostupná či vypůjčená.

 

Dominik Dán : Cela číslo 17

Detektiv Richard Krauz a jeho mladý parťák Jozef Fischer, talentovaný vyšetřovatel a sukničkář, řeší „uzavřený“ případ vraždy ženy vysokoškolského profesora. Na povrch tak vyplave morální špína, korupce, brutalita a zvrácenost, ve které figuruje nejen ukrajinská mafie, ale i místní politická a společenská „elita“.

 

Slaughter, Karin : Hřbitov nadějí

Ve vodách jezera Grant byla nalezena mrtvola dívky. Vše ukazovalo na sebevraždu. Hlavní podezřelý je nalezen mrtev ve své cele s nápisem na zdi „já to nebyl“. Bývalá soudní lékařka Sára díky pochybnostem o správnosti vyšetřování povolá agenta FBI Willa Trenta. Ten však narazí na hradbu mlčení, protože obyvatele městečka pojí příliš mnoho vazeb a závazků.

 

Lisa Jackson : Vyvolená k smrti

Ani v nejhorším snu by detektiva Regan Pescoliovou nenapadlo, že by sadistický maniak zaútočil i na ni. Ví, že v mysli zvráceného vraha existuje šílený plán, jehož součástí je přivázání obětí ke stromům v mrazivé pustině montanských hor. Hrozí jí smrtelné nebezpečí. S každým krokem pátrání je policie blíže strašlivé pravdě o podrobnostech Reganina zmizení i údělu, k němuž ji vrah předurčil.

 

Joseph Gelinek : Ďáblovy housle

Hudební detektivka začíná koncertem, po němž je slavná houslistka Ana Larrazábalová zavražděna, když dohrála náročnou skladbu Paganiniho, jehož virtuózitu i slávu údajně ovlivnilo spojení s ďáblem. Na tělě je její vlastní krví napsáno IBLÍS – arabsky ďábel. Zmizely i drahocenné housle. Vyšetřování se ujímá inspektor Perdomo, sleduje teroristickou stopu, poznává svět mistrů houslařů a svět umělců, svět plný intrik.

 

Kathy Reichs : 206 kostí

Antropoložka Temperance Brennanová se probírá z bezvědomí v malém, tmavém a studeném prostoru. Má svázané ruce i nohy a bolavý kotník. Pomalu se začíná upamatovávat… S poručíkem Ryanem převážela ostatky pohřešované dědičky velkého rodinného jmění z Montrealu do Chicaga, kde ji obvinili, že špatně provedla pitvu. Kdosi do telefonu tvrdil, že to může dokázat! Kdo si přeje její smrt? A proč?

 

Diane Gilbert Madsen : Poklad skotské dračice

DD McGilová, vyšetřovatelka pojistných událostí, se nestačí divit, když ji rutinní práce v počítačové společnosti nečekaně promění v terč zabijáků.Protože jí tetička, právem přezdívaná Skotská dračice, přinese střepy popsané slavným básníkem Robertem Burnsem a DD má prokázat jejich pravost, je o zábavu postaráno.Zvlášť když se do toho zamíchá falešný Santa Klaus, několik mrtvol a budova plná výbušnin.

 

Ruth Newman : Parazit

Slavnou univerzitu v Cambridgi zachvátil strach. Nález zmasakrovaného a bezhlavého těla byl děsivou předzvěstí vražedné série. Policie je v koncích, stopy neexistují. Klíč k odhalení pachatele může nalézt jen psychiatr. Olívie byla nalezena na posledním místě vraždy v šoku a doktor Denison věří, že hluboko v podvědomí studentky se skrývá identita vraha.

 

 

Sargon Youkhana : V labyrintu lilií

Francie roku 1670, švagrová Ludvíka XIV. Henrietta Stuartovna zemřela za záhadných okolností. Antoine de Montagnac musí vyřešit hádanku její smrti, aniž by způsobil skandál. Zaplétá se tak do temného světa spiknutí, vražd a černých mší…

 

 

Pavel Jansa : Kámošky až za hrob

Čtenářům dobře známý Jan Mahler se sblíží s Ivou Rodenovou, která se zotavuje po těžké dopravní nehodě, při níž jí zahynula kamarádka. Iva trpí částečnou amnézií a absolvuje několik plastických operací. Jak se ukáže, v jejím minulém životě něco nehraje.Vynořují se otázky a o překvapení nebude nouze!

 

Ann Granger : Skvělé místo pro smrt

Svérázný anglický venkov, místo kde se zastavil čas. Žebříček hodnot je tu poněkud odlišný. Bamford je přesně tím klidným místem – do rána, kdy je nalezeno tělo mladé dívky, zavražděné v hrobce Conwayových. Vzápětí je zavražděna další dívka… Sériový vrah nebo snad rodinná tajemství? Inspektor Markby a jeho přítelkyně Meredith společně vypátrají odpovědi na všechny otázky.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.