10x ve dvou se to lépe táhne

Kliknutím na obrázek knihy zjistíte, jestli je kniha právě k dispozici nebo vypůjčená.

 

Grimault, Dominique: Piaf a Cerdan : hymna lásky

Marcellin „Marcel“ Cerdan byl francouzský šampion v boxu, miláček nejen Francie, ale celé Evropy. Říká se o něm, že byl nesmírně plachý, citlivý, nikdy nepil ani nekouřil a byl šťastně ženatý, dokud nepotkal divokou a nespoutanou šansoniérku Edith Piaf. V té chvíli se začal psát neuvěřitelně silný, ale bohužel krátký a tragický příběh jejich lásky…

 

Taussig, Pavel: O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka

Životní i umělecké cesty nejznámější české filmové maminky Antonie Nedošínské a jejího hereckého partnera Theodora Pištěka, který ztvárnil během své kariéry přes tři sta filmových postav. Obnovené a rozšířené vydání knihy o jedné z nejpopulárnějších dvojic českého filmu obsahuje množství dobových článků, rukopisných vzpomínek a méně známých fotografií.

 

Woodall, James: John Lennon a Yoko Ono: dva rebelové – jedna legenda

Když se potkali v avantgardní londýnské galerii Indica v listopadu 1966, bylo Lennonovi dvacet šest let a už byl „proslulejší než Ježíš“. Yoko Ono, třiatřicetiletá Japonka vzbuzovala rozruch a provokovala svými „uměleckými výstřednostmi“. John Lennon a Yoko Ono zinscenovali svůj vzájemný vztah jako happening a propagovali jednotu mezi uměním a erotikou.

 

Maerker, Christa: Marylin Monroe a Arthur Miller: detailní obraz

„Největší americká hlava“ a „nejkrásnější americké tělo“. Takto byli v tisku občas hodnoceni jeden z nejvýznamnějších amerických dramatiků 20. století Arthur Miller a filmová herečka, sexuální symbol minulého století, Marilyn Monroe. Poznali se roku 1951. On byl ženatý a otcem dvou dětí. Ona vdaná, a než se rozhodli říct si vzájemně ano, stačila se rozvést a znovu provdat.

 

Ettinger, Elzbieta: Hannah Arendtová a Martin Heidegger

Složitý vztah započal krátkou milostnou aférou, kterou Arendtová ukončila poté, co se dozvěděla o Heideggerově spojení s NSDAP. Celoživotní intelektuální a přátelské vztahy dvou rozdílných osobností – univerzitního profesora, považovaného za největšího německého filosofa 20. století, a jeho studentky, která se ve svém vědeckém díle zabývala otázkou zla.

 

Friedrich, Dorothea: Anny Ondráková a Max Schmelling

Ojedinělý dvojportrét herečky, první české hvězdy světového jména Anny Ondrákové, a boxera, nejpopulárnějšího německého sportovce všech dob, Maxe Schmelinga. Když v červnu roku 1933 slavili svatbu, byla to velká senzace. Autorka odhaluje dvojznačnou roli dvojice v třetí říši, která se na jedné straně přátelila s manželi Goebbelsovými a na straně druhé se odvážila pomáhat Židům.

 

Gage, Nicholas: Řecký oheň: Příběh Marie Calasové a Aristotela Onassise

Strhující příběh osudové lásky věhlasné operní divy Marie Callasové a řeckého lodního magnáta Aristotela Onassise, jednoho z nejbohatších mužů světa.
Sledování milostného vztahu legendárního řeckého páru je zaměřeno na intimní detaily a vyjasňuje tak některá temná místa, která jej obklopovala. Na světlo se tak dostávají dosud neznámé skutečnosti.

 

Cocteau, Jean: Adresát Jean Marais: Ojedinělá korespondence odhalující intimní vztah dvou milenců

Dlouholeté životní partnerství básníka a dramatika Jeana Cocteaua a herce Jeana Maraise, který mu byl múzou a inspiroval jej k vytvoření řady literárních i filmových děl. Cocteau uvedl Maraise do uměleckého prostředí tehdejší Paříže, a zahájil tak jeho kariéru. Korespondence dává nahlédnout do snad nejslavnější mužské romance filmových dějin.

 

Vandenberg, Philipp: Caesar a Kleopatra

Sotva by se našel milenecký pár, který by běh dějin ovlivnil více než Caesar a jeho Kleopatra. Na pozadí politických událostí v Římě je vylíčen Caesarův vzestup, jeho setkání s Kleopatrou i další dramatické osudy obou hlavních hrdinů. Ani Caesarovy činy, ani život krásné egyptské královny neztratily pro dnešní čtenáře své kouzlo a přitažlivost.

 

Sichtermann, Barbara: 50 nejznámějších milostných dvojic

A nakonec přehled nejslavnějších milostných dvojic světových dějin: páry rovné i nerovné, umělkyně a politici, literáti a bojovnice za svobodu, filozofové a filmové hvězdy. Poutavý přehled o lásce v proměnách času.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.