10x sladký, sladká, sladké

Co všechno může být v životě a jeho příbězích sladké (či „sladké“?) Vám může napovědět tento náš výběr desíti titulů.

 

Steinbeck, John: Sladký čtvrtek

Sladký čtvrtek je volným pokračováním románu Na plechárně. Po válce se všichni obyvatelé amerického městečka Monterey vracejí ke svým dřívějším životům. Opět se setkáváme s Mackem a jeho kumpány, samotářským doktorem a množstvím dalších postav. S nově příchozí mladou Suzy se začíná odehrávat komický, smutný, ale prostý příběh obyčejných lidí. John Steinbeck před námi vykresluje život takový, jaký ve skutečnosti je, život, ve kterém každý nakonec může najít svou lásku a objevit sílu přátelství.

 

Leroy, Jérome : Sladká apokalypsa

Ve svých zvláštních a provokativních povídkách předkládá autor vizi dnešního světa, který pomalu hyne na své sobectví a nezodpovědnost. Jeho vize jsou vyjádřením obav moderního světa, kde kulturní hodnoty vytlačuje čím dál důmyslnější technika a život jednotlivce ztrácí svou jedinečnost. Autor odmítá přítomnost takovou, jakým způsobem ji žijeme, a jeho apokalyptická vize budoucnosti je vyjádřením jeho odporu i varováním.

 

Papathanasopoulu, Maira: Ty má sladká moci

Ambiciózní předseda silné opoziční strany a jeho obrovská touha po sladké moci. Inspirace se objeví naprosto náhodou – kdesi na Peloponnésu je malá vesnička, zapomenutá a opuštěná. Může se opozice zviditelnit, když tuto vesnici vrátí do života? Na první pohled docela banální a ne právě atraktivní námět. Když do toho ale autorka přimíchá intriky, lásku, nevěru, drogy a dokonce i vraždu, už ten koktejl není tak docela bez chuti.

 

Carlotto, Massimo: Spi sladce, lásko

Román vypráví o temném srdci italského severovýchodu Itálie. Autor zúročil vědomosti i známosti, které získal ve vězení, v kontaktu se světem zločinu a také mezi úředníky ze státních institucí, a nabízí nám první velký a šokující portrét dnešní temné Itálie. Hezký a mladý protagonista románu si klade jediný cíl: zbavit se své politické minulosti, v niž nikdy skutečně nevěřil, a která mu přinesla jen potíže. Chce se konečně zařadit do světa vítězů. Aby toho dosáhl, řídí se prostým pravidlem – zneužívat všechny, všechno a všemi způsoby.

Neomillnerová, Petra: Sladká jak krev

Málokoho překvapí, že jsou v Praze upíři. Hlavní hrdinka je trošku zvláštní i na upíra – kupříkladu jí nevadí slunce. Je jednou z loajálních poddaných nekonvenčního šéfa pražského upířího klanu. Šéfa, který nejvíc připomíná hipíka ze šedesátých let, byť má o pár staletí více. Všichni nejsou takto věrní – někdo začal zabíjet ve velkém, což pro upírskou komunitu nevypadá dobře. A tak se hlavní hrdinka chtíc nechtíc stává vyšetřovatelkou upírských zločinů.

 

McBain, Ed: Sladký svět

Úspěšný architekt z Los Angeles Benjamin Thorpe, jinak manžel a otec, cestuje služebně nakrátko do New Yorku. Noc tu ovšem nemíní strávit sám. Jeho noční flám končí nad ránem rvačkou v nevěstinci… Přestože Ed McBain nevložil vyšetřování vraždy do rukou svých tradičních hrdinů, prostředí, v němž detektivové pracují, a zavedené techniky pátrání se nemění.

 

 

Burke, Jan: Spi sladce, Ireno

V době vrcholící kampaně volev do úřadu státního návladního je spáchána ošklivá vražda a na veřejnost začnou prosakovat zprávy o spojení syna jednoho z kandidátů se skupinou podezřelých místních satanistů. Hrdinka má na starosti volební zpravodajství, a tak se přirozeně snaží zjistit fakta o pozadí případu. Z pátrání po stopě vraha je vyloučen její přítel, policejní vyšetřovatel, a tak se žena musí sama pokusit utkat s člověkem, který ze zákulisí manipuluje se skupinou nezodpovědných mladých lidí

 

Mayes, Frances: Sladký italský život

Podmanivé vyprávění o objevování toskánského životního stylu, kultury, historie a kuchyně. Popisy úskalí i humorných stránek rekonstrukce dlouhá léta opuštěného domu a zahrady doprovází zápisky a postřehy z cest do širšího okolí i dalších částí Itálie, jejichž půvaby a zvyky dokáže autorka přiblížit se stejným nadšením, neokázalou erudicí a jemným humorem jako svůj „italský domov“, s nímž ji spojuje silné citové pouto.

 

Cartland,Barbara: Pomsta je sladká

Jednou do domu zchudlé Valessy přinesou zraněnou šlechtičnu Sarah Bartonovou. Ta nabídne hostitelce sumu peněz – má se zúčastnit společenské šarády, kterou chce bohatá žena pobavit hosty. Valessa podstoupí fingovaný sňatek s maskovaným mužem a ráno zjistí, že svatební obřad byl skutečný a právoplatný. Sarah Bartonová se tak pomstila svému milenci a ten je společensky znemožněn. Kniha uspokojí především čtenářky romantických milostných příběhů.

 

Bombeck, Erma : Rodina – sladká pouta, která škrtí

Americká fejetonistka proslulá originálními a vtipnými pohledy na rodinný život, zachycuje atmosféru rodiny, v níž rodiče navštíví první samostatný byt svého syna a zjistí, že veškeré jeho zařízení zahrnuje karetní stolek, čtyři skládací židle a stereo za 4 000 dolarů… Autorka se s nadhledem dívá na třicet let mateřství, na manžela posedlého sportem, na stále nové domácí spotřebiče, s nimiž je třeba udržovat krok, i na své vlastní stárnutí.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.