10x sladká Francie

Vybíráme pro Vás desítku titulů, tentokrát o Francii. Přesvědčete se s námi o jejím kouzle!

Kliknete-li na obrázek knihy, zjistíte, zda je kniha právě dostupná či vypůjčená.

 

Železná-Davouze, Marta : Dům v Bretani

Žena po padesátce najde lásku, o níž snila.
Provdá se a přestěhuje do Francie, kde šťastně žije ve starobylé usedlosti na bretaňském pobřeží.
Humorně laděné příběhy autorky, která byla publicistkou, ředitelkou Centra Franze Kafky, vytvořila zázemí dvěma synům a jednomu příliš dokonalému manželovi…

 

Civade, Lenka : Provence jako sen

Česká malířka nás zavede do Provence, kde si s manželem koupí rozpadlý zámek a budují místo pro konání výstav, koncertů a kurzů umění. Cesta k uskutečnění je plná překážek nastražených přírodou i lidmi. Vyprávěním se prolínají popisy nádherné přírody, místních zvyků i lidí a jejich mentality.

 

Benzoni, Juliette : Příběhy francouzských zámků

Ojedinělý průvodce po francouzských zámcích. Vypráví
nejpoutavější příběhy lásky nebo smrti, války či neuvěřitelného dobrodružství, zámků známých i neznámých.
U zámků přístupných veřejnosti jsou informace o tom, v jakém ročním období a jakých hodinách jsou otevřeny k prohlídce.

 

Lobrano, Alexander : Gurmán v Paříži

Nový komplexní průvodce po dobrých restauracích města na Seině. Autor představuje nejnadanější mladé šéfkuchaře, nejútulnější bistra, cenově nejvýhodnější možnost se dobře najíst – včetně těch restaurací, které za utracené peníze skutečně stojí. A konečně i tajná místa, která Pařížané milují. Všechny restaurace jsou vyznačeny na mapách, kniha je ilustrována fotografiemi.

 

Callan, Jamie : Jak Francouzky hledají štěstí

Jak se radovat ze života a vychutnat si každý okamžik? Francouzky se nezatěžují tím, zda jsou dost štíhlé, dost mladé a dost úspěšné. Vědí, jak udržovat život v rovnováze.
Stále se o sebe starají a stárnout umí s grácií. Dozvíte se, jak se stát menšími konzumenty a více si užívat, jak flirtovat po francouzsku a znovu objevit ženskou záhadnost.

 

Dejean, Joan : Noc, kdy se zrodilo šampaňské

Zábavná procházka Paříží konce 17. století, metropolí módy, vkusu, elegance a půvabu. Časy krále Slunce, kdy se zrodila vytříbená kuchyně, vznikaly honosné kavárny, první šampaňské se ochutnávalo v lesku nově vyráběných zrcadel, ulice s prvním veřejným osvětlením lákaly k nočním toulkám i nákupům v klenotnictvích a v prvních buticích, vycházel první módní list a výzdoba interiérů se stala skutečným uměním.

 

Masui, Kazuko : Francouzské sýry

Tato publikace je ideálním průvodcem při výběru a určování francouzských sýrů. Obsahuje na 350 abecedně seřazených druhů sýra. Jednotlivé kategorie tvoří podobné sýry z téže skupiny nebo sýry téhož typu. Popis doplňují podrobnosti o místě a způsobu výroby, vzhledu, vůni a chuti příslušného druhu sýra. Následuje výčet vybraných prodejen sýrů ve Francii a výrobců produktů označených AOC. Příručku uzavírá obsažný rejstřík.

 

Guenassia, Jean-Michel : Klub nenapravitelných optimistů

Píše se rok 1959 a dvanáctiletý Michel prožívá první rodinnou krizi. Jeho útočištěm se stávají knihy a utajený šachový klub ve čtvrti Montparnasse, kde se scházejí uprchlíci z východu a vyprávějí si neuvěřitelné osobní příběhy. Michel ztrácí iluze, předčasně dospívá a stává se jedním z nemnoha nenapravitelných optimistů… Bohatý, mnohovrstevnatý román, obdržel nadšené kritiky i několik literárních cen.

 

Haller, James : Francouzský život

Šéfkuchař James Haller strávil měsíc s přáteli v městečku u Loiry. Rozhodl se během těchto prázdnin nevařit. Ale hojnost čerstvých potravin, bylinek a rozmanitost vín, jej přiměla změnit názor. Denně vykouzlil z nejprostších surovin báječná jídla. Francouzský život je rozkošným svědectvím radosti z dobrého jídla a dobrých přátel.

 

Kuchenbecker, Tanja : Trapasy po francouzsku

Nahlédněte za oponu „francouzských tajemství“ a
„nástrah“: jak se chovat k číšníkovi, o čem s Francouzi mluvit a nemluvit, o jídle, jak je to s „dokonalostí Francouzek“, jací jsou francouzští muži, o lásce, o rodině, o práci. Zkrátka tahle kniha Vás tak trochu „probere“ a hlavně pobaví.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.