10x šaty dělají člověka, ženu módní styl

Kliknutím na obrázek knihy zjistíte, jestli je kniha právě k dispozici nebo vypůjčená.

 

Felicetti, Cinzia: Já nakupuji sama: Jak si vytvořit dokonalý šatník

Ideální šatník je zdrojem lákavého oblečení, které lahodí našemu oku, zmírní naše nedostatky a zvýrazní naše přednosti. A nejen to. Po moderním oděvu se žádá, aby se dal kombinovat s ostatními částmi oděvu a jako díl skládanky zapadl do bezchybného celku. Tato kniha Vám může pomoci sestavit šatník, který bude s citem reagovat na změny trendů a který bude respektovat Váš temperament, životní styl, skutečný věk i to, na kolik se cítíte Vy sami.

 

Ffoulkes, Fiona: Abeceda módy: rychlokurz v porozumění módním stylům

Znáte původ „malých černých šatů“, buřinky nebo dámského kalhotového kostýmu? Dokážete přesně určit slavnou značku kožené bundy, kterou měl na sobě Marlon Brando v Divochovi, víte, proč se kabelce Chanel říká 2.55? Abeceda módy představuje hlavní módní styly uplynulých 200 let. Dává je do souvislosti se současnými módními trendy. Vysvětluje charakteristiky jednotlivých „looků“ – od neoklasicistního po gotiku, od empíru po punk nebo military styl – a rukopisy jednotlivých návrhářských značek.

 

Henderson, Veronique: Jaká barva mi sluší

Už celé roky používáte jednu rtěnku?
Vždycky skončíte u černé barvy oblečení? Jak provést změny, díky nimž se budete cítit jako úplně nová žena? Je to jednoduché! Stačí vybrat správné barvy a střihy a naučit se jednotlivé kusy oblečení správně kombinovat. Jaký si vybrat účes, a jaké líčení jde k Vašemu obličeji a jaké doplňky se hodí k určitému stylu. Budete se divit, kolik komplimentů vyslechnete. Poznáte jak jednoduché je vypadat skvěle!

 

Jonas, Sylvia: Móda v proměnách času. Lexikon: značky, návrháři, oblečení

Obrazový lexikon se soustřeďuje především na základní pojmy současné módy a nejznámější módní značky.
Kniha obsahuje v první kapitole velice stručnou historii vývoje odívání. Další část uvádí nejdůležitější pojmy módy od A-Z a třetí část knihy nabízí krátké reklamní medailony reprezentující mezinárodní módní značky a jména slavných návrhářů, kteří se podílejí na určování módních trendů a stylů oblékání posledních desetiletí.

 

Jacobbi, Paola: Ty boty musím mít!

Lodičky, farmářky, dřeváky, kozačky, sandály, pantofle, polobotky, žabky, mokasíny… všechny ty naprosto úžasné botky, botičky, boty, naše lásky… Jsou vášní mnoha žen, a přestože je nadšeně kupujeme, obdivujeme a vystavujeme na odiv, je toho ještě mnoho, co o nich nevíme. Kniha Vás zábavnou a neodolatelně humornou formou seznámí s jednotlivými typy a modely i módními návrháři. Dokonce se dozvíte, co si obouvají filmové hvězdy.

 

Trpková, Jaroslava: Žena, šperk a barvy

Žena se může upravit sama tak, aby se cítila dobře a vypadala atraktivně. To dokazují vizážistka a šperkařka, které Vás provedou barevnou typologií krásy a na příkladech žen všech typů předvedou dokonalé líčení zvýrazňující přirozený ženský půvab. Poradí Vám jaký vybrat účes i jaké zvolit vhodné oblečení. A konečně: jak šperkem podtrhnout celkový dojem. To vše nejen pro denní, ale i pro večerní příležitosti. Kniha volně navazuje na publikaci “Nebojte se být krásná“.

 

Incze, Paola: Módní šátky: Šik od hlavy až k patě. 100 rad jak je vázat, zavinovat a uzlovat.

Autorka vychází z tradičních technik vázání, zavinování a uzlování látek. Dokonce je i originálně rozvíjí. U každého způsobu uvádí optimální rozměry, nejvhodnější materiál a podrobný nákres postupu vázání. Spolu s barevnými fotografiemi odhaluje netradiční a atraktivní možnosti uplatnění šátku při vytváření originálních doplňků i samostatných oděvních kreací. Inspirativní a názorná příručka na desítkách příkladů seznamuje se způsoby vázání šál a šátků pro každodenní i mimořádné příležitosti.

 

Flak, Tea: Umění přirozeného vzhledu

Kniha Vás doprovodí na cestě za osobitou a přirozenou krásou skrývající se v každé ženě. Máme-li ze sebe dobrý pocit, najednou se zdáme milejší a mnohem přitažlivější a ovlivňujeme tím i pohled ostatních na nás samé.
Autorka se zaměřila na dobře provedený make-up. Přináší Vám ukázky praktických a velice jednoduchých postupů líčení, pro běžný den. Modelkami se jí na chvíli staly známé české osobnosti, ženy mnoha profesí.

 

Piras, Claudia: Opravdová dáma: průvodce odíváním a stylem

Tato bohatě ilustrovaná kniha Vás zve na procházku pestrým světem odívání. Uvnitř najdete vše podstatné o různých módních obdobích a rovněž o tvůrcích a idolech velké módy. Dozvíte se, jak rozeznávat jakost, a vycvičíte se v umění kombinovat nadčasovou eleganci s osobitostí. Zkrátka – jednou provždy se zbavíte problémů s odíváním! V této knize prostě najdete vše, co potřebujete znát k dosažení vzhledu pravé dámy.

 

Móda: obrazové dějiny oblékání a stylu

Fascinující obrazový průvodce dějinami světové módy, od starověku po současnost. Od výstředních rób starého Egypta přes renesanci, baroko a proslulé módní domy jako Chanel či Dior po nejmodernější světové značky nabízí tato luxusní encyklopedie vyčerpávající přehled všeho, co kdy lidé nosili. Pozoruhodná publikace zve na výpravu do minulosti a prostřednictvím vývoje odívání poskytuje plastický obraz místa a doby.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.