10x původní česká detektivka

Kliknutím na obrázek u knížky zjistíte, jestli je dostupná.

 

Dušek, Milan: Dáma na telefon

Ve vile vedoucího stavebního odboru je nalezen mrtvý místostarostův syn. Jde o násilnou smrt. Na místo činu dorazí výjezdní skupina kriminálky se zkušeným komisařem Josefem Bémem. Postupně rozplétané klubko nejrůznějších možných motivů a vztahů ve všech podobách odkrývá další závažné trestné činy. Podezřelých je stále více a snaží se zamést stopy, zastrašují svědky a neváhají ani vraždit…

 

Whitton, Hana: Kdo chce zabít Janu Eyrovou?

Když Annie Brenton-Clarkeová přijme pozvání přednášet na univerzitě v Severním Walesu, zapřísáhne se, že se už do žádného detektivního pátrání nezaplete. Poklidnou hladinu malebného univerzitního městečka rozčeří vražda spojená s amatérským představením Jane Eyrové. Proč někdo chtěl zavraždit právě představitelku této postavy? Annie se opět ocitá uprostřed pátrání po vrahovi…

 

Rozkovec, Patrik: Na vlastní pěst

Manželství úspěšného advokáta Horáka je již delší dobu v troskách. Jednoho dne nalezne Michal Horák ve svém domě tělo manželky Ireny v tratolišti krve. Lékař konstatuje násilnou smrt. Michal není podezřelý, neboť na dobu vraždy má dobré alibi: měl zrovna schůzku s pozdějším vyšetřovatelem Ireniny vraždy!

 

Češka, Stanislav: Arcibiskupova smrt

Soukromý detektiv Stanislav Berka potkává po letech spolužáka, archeologa profesora Černého, který jak se zdá, postrádá na vykopávkách velkomoravského sídliště jednoho pracovníka a také něco z hrobu. Proto požádá Berku o pomoc a detektiv Berka zjišťuje, že rozhodně nepůjde o běžné pátrání po zmizelé starožitnosti…

 

Rottová, Inna: Muž, který četl

Na tchýni majitele detektivní kanceláře, paní Brodskou, se obrátila její spolužačka Alena Krausová, která identifikovala tělo neznámého muže. Poznala v něm svého bývalého učitele inženýra Vladimíra Kettnera. Ale policie tvrdí, že Kettner je živ a mrtvý muž je podnikatel Vorel! Nikdo Aleně Krausové nevěří. A tak se paní Brodská pouští do případu na vlastní pěst.

 

Chaloupka, Otakar: Šivovo třetí oko

Sériový vrah ohrožuje starší ženy a představuje nebezpečí pro celé město. Nezanechává stopy a kriminalisté se nemají čeho chytit. Rozsáhlé pátrací akce jsou bez úspěchu. Když vrah přestane útočit a zdá se, že vrah tří žen zůstane nevypátrán, rozhodne se komisař poslouchat svůj instinkt. Dostane se tak po namáhavém pátrání k naprosto nečekávanému rozuzlení případu.

 

Horská, B.M. : Pach smrti

Za chladného lednového rána je na venkovské silnici nedaleko anglické univerzity nalezena mrtvá žena. Oběť se nedaří identifikovat, příčina úmrtí není zřejmá. Vyšetřování vede inspektorka Elen Jolly, která je posedlá prací a má leccos za sebou. Tentokrát ji pátrání po vrahovi zavede do prostředí, kde zločin dosud nevyšetřovala, ale i do míst, která jsou jí více než blízká.

 

Cílek, Roman: Zdivočelý tlukot srdce

V souboru kriminálních případů se setkáváme se zločiny a s jejich krutými následky, s nemilosrdnými pachateli i s jejich ubohými oběťmi. Jsou tu však vyšetřovatelé, kteří dokážou přímou akcí zločiny odhalit a pachatele zneškodnit. Zločiny lidí s pokřiveným myšlením se totiž nedějí jen na veřejnosti, ale i za zdmi příbytků obyčejných lidí.

 

Kuťák, Jaroslav: Smrt zpívající ryby

Na ostrůvku v bílém domku, uprostřed jezera v Alpách je nalezena mrtvola mladé ženy, zrovna když tu tráví na golfovém hřišti dovolenou soukromý detektiv Karel Schwarz s asistentkou Marií. Švýcarská policie je bezradná, proto se ze známosti obrátí také na dvojici českých detektivů. Ti zavražděnou dívku identifikují okamžitě, protože v ní poznávají herečku českých televizních seriálů.

 

Pospíšilová, Jarmila: Vražda v lázních Skalka

Blíží se letní prázdniny a Marie to má z Kapliček jen deset kilometrů do Skalky, kde právě zahájili lázeňskou sezonu. Vyzkouší masáže i koupele ve zdejší unikátní vodě. Zalíbí se jí i klid malých venkovských lázní. Komorní prostředí působí mírumilovně, proto jako šok zasáhne místní nález mrtvé ženy poblíž léčivého pramene…

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.