10x psáno v dopisech

Kliknutím na obrázek u knížky zjistíte, jestli je momentálně dostupná.

 

Brockmole, Jessica: Dopisy z ostrova Skye

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá básnířka Elspeth nikdy neopustila svůj domov na skotském ostrově Skye. Dopisuje si se studentem Davidem z Ameriky a jejich přátelství přeroste v lásku. Jenže Elspeth je vdaná. A David je povolán do války. Píše se 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota. Čeká ji osud jako její matku? Podmanivý příběh zakázané lásky, tragické ztráty i neochvějné naděje.

 

Šiklová, Jiřina: Dopisy vnučce

Dopisy staromilské babičky dospívající vnučce jsou poučnou a dokonale srozumitelnou formou dialogu mezi generacemi. O tom, že i dnešní staří lidé byli kdysi mladí a měli podobné problémy jako dnešní mladí: jaké je dospívání, že zamilovanost není láska, vztahy k matce, otci, sourozencům vlastním i nevlastním, problémy v partnerství…a vůbec, jaký je vlastně smysl života?

 

Donnelly, Gabrielle: Dopisy Malých žen

Moderní variace na slavné Malé ženy Louisy May Alcottové přináší čtenářkám nejen příběh nových sester, ale zároveň s úctou, fantazií a láskou doplňuje, co mohlo v původním románu zůstat nedořečeno mezi řádky. Prostřednictvím dopisů prababičky Jo zjišťují tři moderní dívky, že jejich osudy se příliš neliší od prvních lásek a starostí sester Marchových, přestože je dělí propast sto padesáti let.

 

Moyes, Jojo: Poslední dopis od tvé lásky

Novinářka Ellie při pátrání v archivu narazí na půl století starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě. Nepamatuje si na manžela, na kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Po návratu z nemocnice najde tajný dopis a začíná se rozpomínat na milence, kvůli kterému byla ochotná všechno riskovat.

 

Pattillo, Beth: Jak mi Jane Austenová zničila život

Moderní milostný i detektivní příběh pro obdivovatelky Jane Austenové. Emma, mladá badatelka se zaměřením na Jane Austenovou, přijíždí do Londýna za starou paní, která prý vlastní stovky ztracených dopisů slavné spisovatelky. Než si Emma dopisy „vyslouží“, musí složit řadu zkoušek, objevit zapomenutá tajemství a navštívit města, v nichž Jane žila… a jen tak mimochodem najít lásku.

 

Devátá, Ivanka: Soužití k zabití

Dva přátelé ze studentských let se znovu setkávají prostřednictvím korespondence na stránkách dopisů. On, odborník přes partnerské vztahy. Ona, redaktorka novin inteligentní a vtipná. Tímto neobvyklým, ale zajímavým způsobem si sdělují své osudy, vtipně je komentují a navzájem si pomáhají řešit životní a vztahové problémy.

 

Shaffer, Marry Ann: Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů

Je krátce po druhé světové válce a Juliet Ashtonová, úspěšná spisovatelka, se dozvídá prostřednictví korespondence o podivném spolku, který za války založili obyvatelé okupovaného ostrova Guernsey. Jejich osudy ji zaujmou a rozhodne se je navštívit osobně.
Z jejich humorného i dojemného vyprávění vyvstává živý obraz společenství v těžkých dobách. Juliet je na ostrově srdečně přijata a dokonce, jak se ukáže, zde najde svou šťastnou životní lásku.

 

Dousková, Irena: Goldstein píše dceři

Stárnoucí filmový režisér posílá dopisy až z Izraele své dospělé dceři žijící v Praze. Postupně se odkrývají peripetie jeho života v Čechách i v jeho nové vlasti a složitost opožděně navázaného, nenaplněného vztahu otce a dcery. Výsostně komorní příběh o otcovské lásce i sebelásce, odehrávající se na přelomu 80. a 90. let dvacátého století.

 

Obermannová, Irena: Dopisy Kafkovi

Soubor fiktivních odpovědí Mileny Jesenské na skutečné Kafkovy dopisy, které jí v posledních letech svého života psal. Milena ho potkává, miluje a nakonec stíhá. Smrt matky, rozpad manželství, ztráta Kafky a jeho úmrtí, těhotenství, válka. To vše ji dostane na kolena. Ale za války se stává silnou bojovnicí, která riskuje vlastní život pro naplnění svých ideálů.

 

Chbosky, Stephen: Ten, kdo stojí v koutě

Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než deník, zároveň vtipný i sžíravý. Touží žít svůj vlastní život. Prozkoumává svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Přenese Vás zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.