10x legendární herečky první republiky

Kliknete-li na obrázek knihy, zjistíte, zda je kniha právě dostupná či vypůjčená.

 

Mihola, Rudolf: Hana Vítová: cesta ke šmíře

Poutavý příběh herečky krásné, jemné a melancholické tváře, Hany Vítové. Vždy patřila mezi přední protagonistky slavné éry české divadelní a filmové scény. Příběh s důvěrnou znalostí a na základě autenticky pořízených rozhovorů zaznamenává hvězdné období této herečky od samého začátku až do jejího konce.

 

Košťálová, Michaela: Růžena Šlemrová: pikantní dáma

Zvukový film odhalil její přednosti a tak se stala jednou provždy symbolem energických a upovídaných dam v honosných róbách – a navíc se smyslem pro humor, samozřejmě ironický a jízlivý. Filmografie nezapomenutelné herečky s osobitým projevem, vrozenou noblesou a elegancí. Zatímco její osobní život byl šťastný a naplněný, její umělecký vzestup a dráha přinášejí nejedno překvapení.

 

Hermanová, Ljuba: A co jsem ještě neřekla

Vyprávění Ljuby Hermanové je barvité, vážné i nevážné a především zajímavé. Vždyť životem legendární herečky, zpěvačky a šansoniérky prošla neuvěřitelná řada slavných lidí, nezřídka jejích důvěrných přátel a ctitelů. Poprvé je zde odhalen příběh celoživotního přátelství Ljuby Hermanové a Adiny Mandlové a jeho nečekaný konec.

 

Tabášek,Arnošt: Adina Mandlová: Fámy a skutečnost

Knihu o životě nejslavnější předválečné herečky si v době jejího vydání v roce 2003 koupilo na 30 000 čtenářů. Vzbudila pozornost tím, že její autor čerpal také z archívů Ministerstva vnitra a Ministerstva spravedlnosti. Od té doby byly zpřístupněny nové archívní záznamy, které zpřesňují a doplňují portrét komplikovaného životního oblouku Adiny Mandlové. Druhé rozšířené vydání s bohatou faktografickou a obrazovou přílohou.

 

Mihola, Rudolf: Věra Ferbasová: nejen o smutném konci nejveselejší herečky

„Komik v sukních“ – Věra Ferbasová, si u diváků získala popularitu svou bezprostředností, smyslem pro humor, rozverností a zálibou v převlecích. Excelovala v úlohách temperamentních klaunů, neposedných žabců a nezbedných dcerušek. Publikace mapuje osudy stálice první slavné éry českého filmu, která v souboji s časem rozhodně zvítězila.

 

Kabátová, Zita: Lásky a lidé z mého života

Zita Kabátová nahlíží do zákulisí atmosféry filmové, ale i divadelní tvorby od třicátých let až do současnosti. Herečka, která poprvé pronikla na filmové plátno už v roce 1934, prožila u filmu a na divadle neuvěřitelných sedmdesát let. Velmi osobitě nám přibližuje nejen dobu, kdy vznikaly dnes už kultovní filmy pro pamětníky, ale také charaktery i soukromý život mnoha jejích kolegů a kolegyň.

 

Cibulka, Aleš: Nataša Gollová

Pravdivý a smutný životní příběh další hvězdy českého filmu talentované a inteligentní Nataši Gollové. Skvělá herečka prožila krátkou a oslnivou uměleckou dráhu, dramatický a většinou nešťastný soukromý život a skončila v chudobě, závislá na alkoholu, bez rodiny a přátel. Přesto publikum nezapomíná na její rozpustilé, ale sympatické dívky, které ztvárnila v četných filmech.

 

Suchý, Ondřej: Tři životy Lídy Baarové

Neobyčejný osud výjimečné české herečky byl zpracován již několikrát. Ale jak to bylo doopravdy s jejím vztahem ke Goebbelsovi a co stálo za přízní, kterou ji projevoval Hitler? Kniha hledá odpověď porovnáním tří vydaných hereččiných memoárů. Závěr tvoří neuvěřitelný příběh o posteli z filmu Maskovaná milenka podle vyprávění filmového architekta Jana Zázvorky.

 

Čížová, Kamila: Jiřina Steimarová: ničeho nelituju

Hnacím motorem Jiřiny Steimarové byla láska. S láskou prožila četné vzlety a pády. Byla to krásná, okouzlující žena z nejstaršího českého hereckého rodu. Ve svém srdci nosila nejen talent, ale i noblesu, oheň a pokoru. Nikdo ji nikdy nezlomil. Sílu jí vždy dala láska. K herectví, rodině, svým mužům, přátelům a žákům. Rozdávala energii, radost a naději. Byla jedinečná. A takové jsou i její knižní vzpomínky.

 

Cibulka, Aleš: Zdenka Sulanová: utajená hvězda

Svůj nejúspěšnější film Madla zpívá Evropě natočila na začátku války, v roce 1940. Ačkoliv hrála Zdenka Sulanová v pouhých sedmi filmech, stala se nadlouho miláčkem obecenstva a lidé na ni nikdy nezapomněli. Jako s jinými prvorepublikovými herci se s ní režim ani život nemazlil. Mozaiku zajímavého života se zrodila díky přátelství autora a někdejší filmové hvězdy.

Zpět

Komentáře nejsou povoleny.